فقط برای خنده  

دیشب دور همی نشسته بودیم
 
داشتیم تلوزیون میدیدیم یه دفعه یه بچه رو نشون داد که
پستونک تو دهنشه
بعد دیدم دایی بنده یهو خندش گرفت
گفتم چیزی شده؟؟
گفت یاد دوران بچگی تو افتادم ...
انگشت شصت پامو میکردم تو حلقت 
چون شور بود خوشت میومد ساکت مبشدی !!!
من : 
سایر اعضای خانواده :

ادامه مطلب  

تئاتر در اسپانیا  

ویل دورانت در فصل ششم از تاریخ تئاتر ادامه می دهد : میگوئل سروانتس (1617-1547) با وجود زندگی سختی که داشت ،بسیار پر کار بود و ده ها نمایش نامه نوشت که یکی از آن ها توانست تماشاگران را به خود جذب کند .
ولی آن چه که موجب محبوبیت سروانتس گشت ، در واقع انتشار رمان " دن کیشوت " بود که " آینه ی عادات و آداب بود " و " اخلاق بشر را آشکار می ساخت و آن را به صورت فلسفه در آورد ".
این کتاب تاثیر به سزایی بر روی آثار ادبی در اسپانیا ، ایتالیا ، فرانسه و انگلیس گذاشت و حت

ادامه مطلب  

سخنی با شما 2  

هوار
 
 
هو
به نام خداوندگار جمیل
دوست عزیز: اگر می گویم در نوشتن رمان علاوه بر خواندن ها و نوشتن های بسیار، به ویژه داستان کوتاه، باید تجربة زندگی را هم داشت؛ دلیل منطقی برای گلایه نیست. و نیز دلیل کافی برای من نیست که رمان بر آمده از قلم جوان را نخوانم و نسبت به آن بی تفاوت بمانم.
احمد بیگدلی

ادامه مطلب  

باز آمد بوی گند مدرسه!!!  

                                   باز آمد بوی گند مدرسه                                  بوی شیطونی راه مدرسه                            بوی ماه مهر مهر ماه چرت و پرت                            بوی پرسش های خشک مدرسه                                 باز می بینم ز چشم بچه ها                                 گریه هایی در کلاس هندسه                                 بوی امتحان را خواهم شنید                                

ادامه مطلب  

رماندونی  

بسم خداو خالقم تنهااو
سلام دوستای عزیز من براساس یه سری مستندات و واقعیت های زندگی یه عاشق که خودم باشم یه رمان بااسم رهای مرگ دارم مینویسم و فصل اولش کامل شده میخوام این فصل رو به صورت امتحانی قراربدم واگرموردتوجه شماقرارگرفت برای آغاز رمانم فصل های دیگه رو هم براتون میذارم اینم عکس شخصیت اول رمان که خانم سوگند باشنگ بازیکن تیم ملی والیبالمونه که من اسمش رو در رمان رهاکاویانی گذاشتم

ادامه مطلب  

لئو تولستوی  

 
لئو نیکلایویچ تولستوی (به روسی: Лев Никола́евич Толсто́й) (به انگلیسی: Leo Tolstoy)، نویسنده و فعال سیاسی و اجتماعی روس است. زادروز وی ۹ سپتامبر ۱۸۲۸ در یاسنایا پالیانا از توابع تولا، از توابع استان تولا است. تولستوی در روز ۲۰ نوامبر ۱۹۱۰ درگذشت و در زادگاه خویش به خاک سپرده شد.
تولستوی یکی از مشهورترین نویسندگان و بزرگ ترین شخصیت‌های تاریخ روسیه است. رمان‌های جنگ و صلح و آنا کارنینا جایگاه او را در بالاترین رده‌ی ادبیات داستانی جهان تثبیت کرد

ادامه مطلب  

خوندن رمان عاشقونه چجوری میتونه مضر باشه!  

تو این سه روز سفر بودم...
یکی از همسفرام یه معلم بود. تعریف می کرد یه بار از یکی از شاگرداش که داشت سرکلاس زیرزیرکی رمان میخوند رمانشو گرفت. کنجکاو شد ببینه این چیه که انقدر بچه هارو جذب میکنه! میگفت غروب نشستم پاش هی خوندم هی خوندم با خودم میگفتم چرا هوا تاریک نمیشه یهو متوجه شدم اصلا صبح شده!!!!!
با خودم فکر می کنم این نویسنه هایی که انقدر قلمشون خوبه و همه رو جذب میکنه چی می شد اگه در مورد مسائلی بنویسن که واقعا به درد ما جوونا می خوره!بعد خوندن

ادامه مطلب  

رمان زنان کوچک 4  

ازدانشگا داشـــــتم بر میگشتم خـونــــه کـه وسـط راه لاســــــــــــتیک ماشین پنچر شد پیاده شـــــــــدم و با بدبختی جک و بزن و لاسـتیک زاپاس رو بنداز که یه دخترِ جلو ماشیــــــــــنم پارک کرد! پیاده شـــــــد گفت : آقاااا ، میشه لاستیک من رو هم عوض کنی ؟! بلد نیستم :( پنچر شده ..! دیدم چاره ای نیست ، دلــــــــــم سوخــت و شــــــروع کردم به عوض کردن لاستیک ماشینش که هــمون لحظه یه خانـــوووووووم با 206 اومـــــــــد بغلم و گفت ببخشید آقا ،

ادامه مطلب  

رمان زنان کوچک 3  

ﺩﺧﺘﺮﻩ ﭘﺴﺖ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ : " ﺳﻮﺭﭘﺮﺍﻳﺰ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﻣﻦ ﺣﺎﻣﻠﻢ " . . . . . . . پسره زيرش ﻛﺎﻣﻨﺖ ﮔﺬﺍﺷﺘﻪ ﺧﻴﻠﻲ ﺑﺎﺣﺎﻝ ﺑﻮﺩ ﺑﺎ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻛﭙﻲ !!!! ﺧﺪﺍﯾﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍﺍ من خودم با پاي خودم اومدم واسه توبه خدايي قبولم كن !

ادامه مطلب  

رمان زنان کوچک 2  

مورد داشتیم دختره ترم اولی باعصبانیت تمام رفته دفتر مدیر دانشگاه با مشت کوبیده رو میز و گفته : شما منو بدبخت کردین!!! شما آینده منو نابود کردین!!!من برای پیدا کردن شوهر اومدم دانشگاه !!! حالا با این طرح تفکیک جنسیتی من چطور ازدواج کنم!!! . . . این مورد کاملا واقعی بوده و منابع آن موثق:))

ادامه مطلب  

رمان خوشبختی همینجاست  

سلامی دوباره به دوستای خوبم.
دوباره اومدم یه ادرس دیگه ای بهتون معرفی کنم
امیدوارم راضی باشید
http://romanelahenaz.blogfa.com
خوشبختی همینجاست
نوشته ی خودمه.امیدوارم خوشتون بیاد
تازه خوشحال میشم اگه واسم نظر بذارید وبگید چطوری بشه
دوستون دارم.بووووس

ادامه مطلب  

 

ستاره شناس کسیت و چه وظایفی دارد؟
ستاره شناسی را شناختیم، شاید ستاره شناسی تنها علمی باشد که هنوز می‌توان دو بخش حرفه‌ای و آماتور در آن فعالیت کرد. افراد آماتور ، کسانی هستند که بر حسب علاقه به این علم زیبا می‌پردازند و البته تحصیلات عالیه و شغل اصلی آنها در زمینه ستاره شناسی نیست، چنین افرادی در تاریخ نجوم زیاد بوده و هستند. سوزن بان قطار ، پزشک ، رمان نویس ، مدرس علوم دینی ، زمین شناس ، میکروبیولوژیست و ... ، اینها شغل بعضی از افرادی است که

ادامه مطلب  

جنگ و رمان  

جنگ پديده تلخ و نفرت انگيزي است، در عين حال، گنجينه بي نظيري از رفتارهاي انسان در موقعيت خاص است. موقعيت هايي كه انسان در جنگ مي آفريند در جاي ديگري قابل تكرار نيست.
به نظرم، كج سليقگي است نسل داستان نويسي كه با يك جنگ طولاني قرابت دارد، آن را ناديده بگيرد. ما مي توانيم با نوشتن رمان هايي كه زمينه اش جنگ باشد، جايزه نوبل هم بگيريم. البته اگر وزارت فخيمه ارشاد هم بگذارد كارمان را بكنيم.

ادامه مطلب  

رمان و دموكراسي  

دموکراسی حکومت اکثریت نیست، بلکه حفظ حقوق اقلیت و ایجاد فضا برای تبدیل شدن اقلیت به اکثریت است.
شخصیت های رمان به طور طبیعی اقلیت هستند. شخصیتی که شبیه اکثریت باشد دیگر شخصیت نیست و به آن تیپ می گوییم. وقتی ملتی رمان می خواند، یعنی حقوق اقلیت را به رسمیت می شناسد، بنابراین بعید است ملت رمان خوان، تن به حکومت غیردموکراتیک بدهد.
 

ادامه مطلب  

پرسش و پارادايم دانش  

پرسش در پارادایم دانش قرار دارد. بدین معنا که هر پرسش حامل میزانی از دانش است. در واقع پرسش مرحله ای از دانش برای کسب مرحله ی بالاتری از دانش است. لیکن پاسخ همیشه موید کسب مرحله ی بالاتری از دانش نیست و پاسخی که حامل پرسش های تازه نباشد نوعی خروج از پارادایم دانش است.
بنابر این تعریف، پرسش به معنای جهل نسبت به موضوع نیست و خود میزانی از دانش است و نبود پرسش به معنای ورود به پارادایم جهل نسبت به موضوع است.
رمان در پارادایم دانش، بیشتر نزدیک به حو

ادامه مطلب  

 

کارگاه «رمانِ و رمان نویسیِ» شهریار عباسی، به همتِ حوزه هنری خوزستان در تاریخ 29 و 30 خرداد ، در اهواز برگزار شد.
به همین بهانه مصاحبه‌ای با ایشان انجام شده که با هم می خوانیم:
«شهریارعباسی» متولد سال 1349 است. وی در رشته علوم سياسی دانشگاه تهران تحصيل كرده است. او علاوه بر داستان‌نويسی در حرفه مطبوعات نيز فعال است و هم‌اكنون سردبير ماهنامه ايران‌پاك است.
عباسی داستان‌نويسی را از اواخر دهه‌ هفتاد آغاز كرده و اولين رمان او با نام «التهاب» د

ادامه مطلب  

كارگاه رمان در خوزستان  

به همت حوزه هنري خوزستان در خرداد ماه سال جاري نخستين كارگاه رمان در اهواز برگزار مي‌شود.
به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا) ـ منطقه خوزستان ـ شهريار عباسي، مدرس داستان‌نويسي و رمان‌نويس، مديريت اين كارگاه آموزشی را بر عهده خواهد داشت.
اين دوره آموزشي به منظور بالا بردن سطح آگاهي و دانش ادبي نويسندگان فعال و جوان ادبيات داستاني طراحي شده است.
نخستين كارگاه رمان حوزه هنری خوزستان در روزهاي پنجشنبه و جمعه (29  و 30 خرداد 93) و طي چهار ج

ادامه مطلب  

عشق و رمان  

امروز در روزنامه فرهیختگان
عشق مهم‌ترين عنصر زندگي جمعي است و گرچه رمان‌نويس هنگام خلق اثر تنهاست، ولي رمان حاصل زندگي جمعي و تلاشي براي بهتر زيستن در كنار ساير انسان‌ها و آسان‌تر كنار آمدن با طبيعت است. رمان گرچه در تنهايي نوشته مي‌شود، ولي راهي براي تنها زيستن نيست. به‌عكس راهي براي گريختن از تنهايي است. به باور من، رمان‌نويسان انديشه‌محور بايد مراقب باشند، عشق از رمان حذف نشود
متأسفانه پراخت سطحي به مقوله‌ي عشق در داستان‌هاي دم‌

ادامه مطلب  

دنياي رمان  

دنياي رمان دنياي قصه هاي تلخ و شيرين نيست. دنياي بودن و نبودن هاي سيال است. دنياي ناگفته هايي است كه جايي ديده ايم و نمي دانيم كجا. صداهايي است كه شنيده ايم و نمي دانيم كي شنيده ايم. رمان خوابي در بيداري و كليد لب هاي فروبسته انسان است.

ادامه مطلب  

رمان ها  

سلام دوباره...
بعد از یه مدت اومدم... می خواستم در مورد رمان هام حرف بزنم. من توی سایتی به اسم سایت نودهشتیا که مطمئنم اسمشو شنیدین رمان می نویسم. نام کاربریم *Silver Sun* هست. توی وب قبلیم لینک های دانلودشون رو گذاشته بودم و البته اون وب رو حذف کردم. خواستم چند مورد رو متذکر بشم به علاوه این که لینک رمان ها رو می خوام بذارم براتون.
این رمان هایی که الان می ذارم همه تو انجمن نودهشتیا نوشته و ویرایش شدن و نسخه هایی که توی غیر از سایت نودهشتیا و اینجا هست

ادامه مطلب  

رمان روح سرگردان :موضوع(گرفتاریهای انسان و انسان گرفتار) اثری ازحسن قاسمیان 09182113555  

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم بیکران ستایش همیشگی برحضرت هست هستی آفرین
چشمک سوسویی مرا بخود می‌خواند ،سرکشته و حیرانم گویا حریر پژواک هاله ی مژگان شبنمش درپگاه بیخودی مرا تا نهایت تحدید رهایی سیاهچاله ذهنم فرو می کشاند،نمی‌داننم ترانه وجودم طنین کدامین شروعند . از حصار حباب سرگردان پناه می‌بر رقاصه ی آغوش لوح سپید عشق که می ارغوانیش را با طنازی نثار ساقیان سپیدپوش سیاه بخت میکند . هان ای رقاصه ی آلوده به خون و اشک و آه.... ای قلم ؛بار دیگر

ادامه مطلب  

سه روایت معتبر درباره محمدحسن شهسواری  

 
من اصلا فردی به نام محمدحسن شهسواری را نمی‎شناسم و هنوز از او کتابی نخوانده‎ام. لکن می‎دانم یک داستان‎نویس و قصه‎پرداز است و تا کنون کتاب‎هایی از او منتشر شده است. از جمله مجموعه داستانِ «کلمه‌ها و ترکیب‌های کهنه»، رمان «پاگرد»، مجموعه داستان «تقدیم به چند داستان کوتاه»، رمان «شبِ ممکن»، رمان «شهربانو» و رمان «وقتی دلی». با این‎حال شما را به شنیدنِ سه روایتِ متفاوت و جالب از او دعوت می‎کنم.
 
 
روایت یکم: «که ذکرش هم درست نیست»
راوی:

ادامه مطلب  

جنس خواهر ها  

جنس خواهر ها جلب است
مدتی بود که خواهر  ما دچار تب نویسندگی شده بودن ...ما هم فکر می کردیم با چند لیوان اب یخ حرف هایمان که شما قلمت اله و بله ....و این تب فرو کش می کنه ...اما فروکش که نکرد هیچ منجر به نوشتن یک رمان شد ..که ما هیچ وقت زیر بار خواندش نمی رفتیم  حتی برای نقد ساطوری ...تا این که سیستمشان هنگید و رمانشان پرید و ما نفسی راحت کشییییدیم .
بعد که امدیم از دلشان در بیاوریم گفتیم تولد این دردانه هیچکس ...که نزدیک است  برویم یک کتاب اموزش رمان نوی

ادامه مطلب  

کتاب‌های خوب برای بچه‌های خوب (۲۱)  

اگر می‌خواهید برای دختر یا پسری نوجوان یک رمان هیجان‌انگیز معمایی بخرید...لاک‌پشتی‌ها دست‌نوشته‌ی مرموز را پیشنهاد می‌دهند.
این کتاب ماجرای دختری به نام نینا است که روزی با دست‌نوشته‌ای مرموز از مادرش روبه‌رو می‌شود و می‌فهمد مادرش او و پدرش را ترک کرده و از خانه رفته است و ...در جشن پاییزه‌ی لاک‌پشت پرنده، کتاب «دست‌نوشته‌ی مرموز» در کنار دیگر کتاب‌های برگزیده‌ی تابستان ۹۲ معرفی می‌شود. مترجم کتاب، خانم ندا شادنظر هم در جشن حض

ادامه مطلب  

رمان بهشت میان بازوانت(قسمت اخر)  

اخخخخخخخخر
اهان راستی یه چن تا رمان توپ به زهرا جون بگم
حالشو ببره =همینکه کنارت نفس میکشم /سمفونی مرگ / باورم کن /
اگه گفتی من کیم /درهمسایگی گودزیلا /عشق و اتش /همخونه/
افسونگر/قرار نبود/در اغوش مهربانی /پانتی بنتی.......... بازم هست این رمانیی که
گفتم تو فهرسته رمانا تو وبلاگ هست برو بخون
 
 

ادامه مطلب  

رمان بهشت میان بازوانت1  

خلاصه:این رمان یه رمانی با جنبه عاشقونه و رمانتیک و در عین حال طنز.که اشنایی یه پسر مغرور در عین حال پر جذبه رو با پرستز خاصی که در نگاه اول مغرور و جدی به نظر میرسه رو با یه دختر دانشجوی کنجکاو و شیطون تو یه مسابقه قایق رونی که بیشتر بین بچه های دانشگاه اونم فقط واسه رو کم کنی و شرط بندی برگزار میشه رو به تصویر میکشه که قصه عشق حقیقی از ورود به موزه ای شروع میشه که ورود مجرد ها به اون ممنوعه و.....

ادامه مطلب  

ستون «دست به نقد» این هفته روزنامه فرهیختگان  

نگاهی به رمان «از همان راهی که آمدی برگرد» نوشته فرشته نوبخت
دوری از اطناب یا حذفیات بیش از نیاز
نویسنده : ضحی کاظمی
 

 «از همان راهی که آمدی برگرد» چهارمین اثر داستانی فرشته نوبخت و دومین رمان اوست که به تازگی توسط نشر چشمه منتشر شده است. پیش از این، رمان «سیب ترش» این نویسنده و منتقد ادبی، که پارسال به بازار آمد، با استقبال خوب و گسترده‌ای همراه شد و خیلی زود به چاپ‌های بعدی رفت. رمان جدید نوبخت نیز مانند «سیب ترش» موضوعی اجتماعی دارد، ام

ادامه مطلب  

ستون «دست به داستان» این هفته روزنامه آرمان  

مجموعه داستان‌های خالی ضحی کاظمی مخاطبین رمان را اغلب خوانندگان داستان‌های عامه‌پسند می‌دانند. هر چند رمان ادبی هم داریم. اما بیشتر تولیدات رمان، تجاری و عامه‌پسند هستند. می‌شود گفت کتاب‌‌داستان‌های تجاری همه رمان هستند، آن هم رمان قطور. زیرا زمانی که خواننده صرفا به دنبال لذت بردن از خواندن است و هیجان، ماجرای جذاب و لذت آنی تنها اهداف خواندن هستند، چه بهتر که این لذت و هیجان طولانی‌تر و با دوام‌تر شود. اما داستان کوتاه این‌طور

ادامه مطلب  

معرفی برترین رمان‌های علمی‌‌تخیلی سال ۲۰۱۴  

 
به نقل از روزنامه انگلیسی زبان (تلگراف)


به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، روزنامه تلگراف برترین رمان‌ها و کتاب‌های علمی تخیلی سال میلادی جاری را به شرح زیر معرفی کرد:
*«یک دختر یک چیز نیمه شکل یافته است» نوشته «ایمیر مک‌براید»
این رمان که 9 سال هیچ ناشری حاضر به چاپ آن نشد، به محض انتشار برنده جایزه 10 هزار پوندی گلداسمیت شد.
 

«یک دختر یک چیز نیمه شکل یافته است» داستان رابطه یک دختر با برادر عقب‌افتاده‌اش است که در یک حادث

ادامه مطلب  

درباره ي كابوس ماهان  

کتاب «کابوس ماهان» نامزد بیست‌وهفتمین دوره جایزه کتاب فصل شد
گروه هنر: با اعلام نامزدهای کتاب‌های برگزیده و تقدیری بیست‌وهفتمین دوره جایزه کتاب فصل، نام کتاب کتاب «کابوس ماهان» نوشته مجید شفیعی نیز در بین نامزدهای بیست‌وهفتمین دوره جایزه کتاب فصل دیده می‌شود.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، کتاب‌های برگزیده و تقدیری بیست‌وهفتمین دوره جایزه کتاب فصل با شش ماه تاخیر مشخص شدند و این در حالی است که  رمان «کابوس ماها

ادامه مطلب  

رمان کلیدر به رنگ اسطوره است  

 
کلیدر رمان پر جازبه ای است از محمود دولت آبادی؛
نویسنده ای از قلب تپنده ی ایران، یعنی خراسان.
برآنم در حد یک چشم به هم زدن آن را ببینم از زاویه ای دیگر.
 یکی از ویژگی های اصلی آثار ماندگار و شاهکار، این است که رنگی
از اسطوره به خود می گیرند و از زمان و مکان فراتر می روند.
رمان کلیدر ،از آثاری است که از دریچه ی اسطوره کمتر دیده شده است.
از همان سحرگاه تاریخ  بین دامدارانِ کوچ رو و کشاورزان ساکن نشینِ
در کنار چشمه ها و رودها و آبشخورها، برخورده

ادامه مطلب  

در تدارک دانشگاه!  

 
بالاخره رسیدیم خونه
من چ اوضاعی داشتم با این ثبت نام دانشگاه!
خودم اونور مدارکم اینور!
دانشگامو دیدم البته درشو فقط
دوسش میدارم!
آخ جوووووووووووووووون
همکلاسیای جدید
استقلال آزادی!
متروسواریم خوفه!
پسرااااااااااااا(حالا شانس ما 4تا پسر اسکول میفتن تو کلاسمون)!
ولی شایدم اسکول باشن بهتره
بعضی از این پسرا هستن انقد خودشیفته ن
فک میکنن همه میخوان براشون بمیرن!والا!
وای بعضی از این دخترا حرص ادمو بیشتر در میارن تا پسرا
دختره همچین ادااطوار د

ادامه مطلب  

میسیز بیزی  

خیلی کار دارم و سرم شلوغه
خیلیاااااا.خیلی...
امشب باید بشینم لیست کنم تا فردا برسم بهشون!3هفتست هی کارامو عقب انداختم :|
+ من یه عذر خواهی به جامعه نویسندگان خانم بدهکارم که گفتم هرچی رمان مینویسن آبکیو مزخرفه!
رمانی خوندم که واقعا دیدمو کمی تغییر داد به بانوان رمان نویس کشورم
طوری بود که 300 صفحه رمانو رد داد و وقتی 100وخورده ای صفحه به آخر رسید کاملا تو شاک بودم!طوری که امروز برگشتم و صفحه به صفحه ای که رد داده بودمو خوندم و واقعا لذت بردم.عالی بو

ادامه مطلب  

اهداي كتاب  

53 عنوان رمان فارسي به ارزش نه ميليون و دويست هزار ريال به همت خيرين ،خريداري و به كتابخانه عمومي وكيلي اهدا شد.كتابهاي خريداري شده از نويسندگان مشهوري مانند شهره وكيلي،ماندا معيني،تكين حمزه لو شهلا ظهوريان،اعظم توكلي ... و از رمانهاي پرخواننده و پرطرفدار ميباشد.

ادامه مطلب  

نقد کتاب  

 
یک رمان سخت خوان
 
 
 عنوان: جمجمه ات را  به من قرض بده برادر
نویسنده: مرتضی کربلایی لو
اطلاعات نشر:عصر داستان،۱۳۹۱
 
 
رمان «جمجمه‌ات را قرض بده برادر!» تازه ترین کتاب «مرتضی کربلایی‌لو»، روایتی است
 جذاب و رمزآلود درباره دسته‌ای از غواصان واحد اطلاعات عملیات که مشغول شناسایی
 مواضع دشمن بعثی در آستانه عملیات والفجر ۸ (عبور از اروند و آزادسازی فاو) می‌باشند.
 سلیم، هلال، نورالله، هادی، حسین و کاظم غواصان دسته‌ای هستند که علی رغم
 می

ادامه مطلب  

.221. :)  

یکی از بهترین لحظه ها لحظه ایه که یکی از دوستای خوبت که اسمش مدگرل هست تو رو  به یه حرکت خیلی خوب دعوت میکنه
هر چند که مدتهاست درست و حسابی کتاب نخوندم اما 2 تا از کتابهایی که خیلی دوست داشتم رو قراره معرفی کنم اینجا
اولین رمان بلندی که خوندم و عاشقش شدم رمان دراکولای برام استوکر بودبارز ترین مشخصه اش به نظر من ترجمه اش بودهر صفحه ای که میخوندم... خودمو توی داستان حس میکردماونقدر غرق خوندنش میشدم که یادم میرفت چه روز و چه ساعتیهبه نظرم گاهی اوق

ادامه مطلب  

مش غلام و دوستش  

یه روز مش غلام و دوستش میخاستن با قطار برن مسافرت
بچه هاشون سفارش کرده بودن که اگه توی قطار کسی به شما چیزی داد نخورید، چون یه وقت مسموم میشین و پولاتونو سرقت میکنن 
مامور قطار برای اینا آب معدنی آورد.
اینا هم نمیدونستن که این که طوریش نیست و سالمه
خلاصه کلی گذشت و آب معدنی رو نخوردن
تشنگی فشار میاره بهشون و تصمیم میگیرن با بسم الله بسم الله آبو بنوشند
مش غلام به رفیقش میگه حداقل یکیمون از آب استفاده کنه که اگه مسموم بود یکیمون سالم بمونه
دوس

ادامه مطلب  

چالش+ خاطره!!  

سلام علیکم
اقا من بالاخره با عرض شرمندگی فاوان بابت تاخیر تو گذاشتن این پستم شمارو با دوتا کتاب اشنا میکنم
خوب متاسفانه من اهل خوندن کتابای علمی و ...نیستم!
یعنی اگه هم خونده باشم از بس کم بوده به خاطر ندارم!
اما دوتا رمان معرفی میکنم که خودم6-7 بار خوندم
اینقدر که دوسشون دارم
و احتمال هم میدم که خوندین بیشتریاتون
اولیش رمان همخونه از مریم ریاحی
 و دومی دالان بهشت از نازی صفوی
یعنی اگه نخوندین این دوتارو از همین الان شروع کنین!
خیلی دنیاش با بق

ادامه مطلب  

:)  

چند وقته دل وجیگر آپ کردن وبمو ندارم.
الانم از سر بیکاریه که اومدم.
امتحانامون دیروز تموم شد.ولی دوباره از اول تیر باید بریم مدرسه تا 15 مرداد واسه کارآموزی.
تو این ده روز باید نهایت تفریحو بکنم.
گفتم بذار از فاز رمان تخیلی ترسناک بیرون بیام.
یه رمان عشقی که دوستم داده بودو دارم می خونم جیگرم کبابه
از تیر هم که می خوام شروع کنم درس بخونم.ما هم بالاخره کنکوری شدیم.سال دیگه رو چه خاکی بریزیم رو سرمون هم کارای پیش دانشگاهیو باید بکنیم هم واسه کنکور

ادامه مطلب  

ابن الوقت  

ابن الوقت اولین رمان یوسف انصاری است که نشر روزنه امسال آن را چاپ کرده است. 
ابن الوقت حکایت مردی است سرگردان در زمان و مکان. مردی که شاید زمانی مردد بوده بین رفتن و ماندن، حالا مردد است بین برگشتن و برنگشتن. شاید برنگشتن هم ردی از رفتن دارد رفتنی بزرگتر. 
ابن الوقت داستان تبریز است اما چرا حسی دارد مثل رمانهای مهاجرت. مثل آدمی که از خودش مهاجرت کرده و حالا روزهای زندگی در زادگاه رهایش نمی کند.
زنی در فصلی در رمان راوی میشود که من معنای روایت و

ادامه مطلب  

سگ سالی  

سگ سالی رمانی است به قلم بلقیس سلیمانی.
رمانی که در یک محدوده جغرافیایی محدود می گذرد. نه اینکه همه رمان آنجا باشد که صد البته خسته کننده و کسل آور میشود شخصیت پرت می شود توی طویله ای و زندگی و روز و شبش میشود طویله و بیست سال بعد از طویله می اید بیرون.
استفاده از چنین فضای محدودی که لاجرم شخصیتهای محدودی هم به نویسنده می دهد کار خلاقانه ای است. من شخصا از کل کار خوشم آمد. هر چند خیلی جاها نمی فهمیدیم راوی چطوری از چیزی که بقیه برایش از دنیای بیر

ادامه مطلب  

عشق!!!  

خب. راستشو بگم؟
یه مدتی هست که در مورد عشق فکر می کنم!!!! چه چیزا!! من و عاشقی!!!
خب برای این که شما رو از اشتباه در بیارم باید بگم من بدتر از گذشته دیگه اصلا عشق رو باور ندارم...
درست خوندید من عشق رو باور ندارم.
جرقه ی این فکر هم از رمان هایی بوده که خوندم و می خونم! وگرنه نمی دونم اصلا کسی هست که عاشق باشه و اینجا باشه. من هیچ قضاوتی در مورد دوستام و دیگران نداشتم.
خب حالا دلیل گذاشتن پستم چیه؟ خب باور ندارم که ندارم به شما چه ربطی داره!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!

ادامه مطلب  

کتاب پنجم  

سلاماومدم با معرفی یه رمان دیگه،دوستانی که به خوندن رمانهای
ایرانی علاقه دارن بهشون رمان اسطوره رو پیشنهاد میکنم.من که خودم خیلی
دوستش داشتم به خواهرمم پیشنهاد خوندشو دادم اونم خوشش اومد. نویسنده این
رمان زیبا پگاه عزیز هستش لینک مستقیم PDFلینک دوم منبع دانلود:http://www.patogheroman.com 

ادامه مطلب  

+شانزده  

یهوی هوس کردم اینجا بنویسم که چقدر کتاب `مفید در برابر باد شمالی ` رو دوست دارم. این کتاب رو وقتی تو یه شرکت تبلیغاتی کار میکردم مدیرم بهم معرفی کرد و بعد از اون در یک جای دیگه در یک دفتر اسناد رسمی روی میز همکارم دیدم و کار به جایی کشید که ساعت 9 شب کتاب تمام شده بود . پر کشش و دوست داشتنی. تقریبن تمام دوستانم هم دوستش داشتن. 
حرف از دوست شد . فکر کنم دوست بسیار بسیار عزیز از دستم ناراحته. اما من حال روحی بدی داشتم. 
به هر حال این هم یک پیشنهاد برای

ادامه مطلب  

سراب زیرآبی  

خودم گاهی از خودم تعجب میکنم که چطور یهویی میخکوب کاری یا چیزی میشوم ، تا این سرخط را به نقطه آخر خط نرسانم دست بردار نمیشوم ... زیر قولم زدم با اینکه با تاکید فروان به من میگفت : " لیلا خواهش میکنم ازت ، این رمان های آبکی رو نخون خواهش میکنم!!! برو دنبال فلان فلان کتاب ها " و من هم همه اش را لیست کرده بودم فقط چندتا را گرفتم و بدون دقت هم خواندم! تنبلی کردم این را دیگر قبول دارم  
دیشب همینطوری که داشتم تو وب سایت ها می گشتم به رمان یه کاربر سایت رسید

ادامه مطلب  

دانلود رمان کرگدن  

 
نام:کرگدن
نویسنده:اوژن یونسکو
مترجم:جلال آل احمد
صفحات:201
حجم : 2.3 مگابایت
توضیحات:اوژن یونسکو (زاده ۲۶ نوامبر ۱۹۰۹ – درگذشته ۲۸ مارس ۱۹۹۴) نمایش‌نامه‌نویس و نویسنده فرانسوی با اصلیت رومانیایی است. او در سال ۱۹۷۰ به عضویت فرهنگستان فرانسه درآمد. او را بارزترین نماینده تئاتر آوانگارد فرانسه می‌نامند.
بیشتر آثار یونسکو به پارسی ترجمه شده است. مترجمین آثار یونسکو اغلب از نویسندگان و هنرمندان مشهور ایرانی بوده‌اند. بهمن محصص، جلال آل احمد

ادامه مطلب  

سيمين بهبهانی  

يک متر و هفتاد صدم افراشت قامت سخنميک متر و هفتاد صدم از شعر اين خانه منم.يک متر و هفتاد صدم پاکيزگی، ساده دلیجان دلارای غزل، جسم شکيبای زنم.زشت است سيرت من، خود را در او مينگریهی ها که سنگم نزنی! آيينه ام، ميشکنماز جای برخيزم اگر، پر سايه ام، بيد بنمبر خاک بنشينم اگر، فرش ظريفم، چمنم.
يک مغز و صد بيم عسس فکر است در چار قدميک قلب و صد شور هوس شعر است در پيرهنم.بر ريشه ام تيشه مزن! حيف است افتادن مندر خشکساران شما سبزم، بلوطم، کهنم.ای جملگی دشمن م

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1